Hidroizoliacija

Viename namo rūsio kampe pavasarį, ar stipriau palijus visada atsiranda vandens. Namas dar tik pastatytas, rūsys yra neįrengtas. Vanduo sunkiasi iš grunto. Atėjus vasarai ketiname rūsį įsirengti, tad sprendžiame hidroizoliacijos problemą. Kokias medžiagas naudoti, kad būtų patikima ir užbetonavus grindis jos nedrėktų? Pagarbiai,Daiva

Kadangi rūsys dar neįrengtas, jus turite tinkamas sąlygas įrengti patikimą hidroizoliaciją. Žemiau pateiksiu kelis esminius darbų eigos žingsnius:

1. Paruošiate silpno betono pagrindą 5-6 cm storio.

2. Klojate Bentonitinio molio paklotą ant paruošto pagrindo. Daugiau apie paklotą rasite čia.

3. Įrengiate Bentostrip juostą visu perimetru apie 3 cm aukštyje nuo pagrindo. Daugiau apie Bentostrip siūlių sandarinimo juostą.

4. Liejate betonines grindis 12-14 cm storio.

Medžiagų kainas rasite peržiūreję skilti: SANDĖLIS.

Prieš pasirenkant tinkamą hidroizoliacijos sprendimo būdą, būtina susisiekti su mūsų specialistais ir tik įvertinus realią situaciją,  pasirinkti iš pasiūlytų variantų.

Rimantas rimantas@mosas.lt

Namas yra senos statybos 1973m. Pro namo rūsio vieną kampą, jungiantį sieną su grindimis, pavasarį, tirpstant sniegui, ir rudenį, gausiai lyjant, pradeda sunktis vanduo. Yra aukšti gruntiniai vandenys. Padarytas žiedinis drenažas aplink visą namą,po kurio vandens proveržis stipriai sumažėjo, tačiau ne iki galo. Rūsio grindys – betoninės. Sienos ir grindų sankirtoje tame kampe matyti smulkūs įtrūkimai. Kokiomis medžiagomis patartumėte tai hidroizoliuoti, jei tai padės, ir kokios būtų medžiagų kainos.

Laba diena, Mariau,

Jei galite aiškiai nustatyti pratekėjimo vietą ir ji yra lokali, galima būtų panaudoti protakų užtaisymo mišinį Patch Plug. Išsamiau apie šią medžiagą skaitykite čia.

Kainą ir esamumą sandėlyje rasite čia.

Kreipkitės, jei kiltų daugiau klausimų! Rimantas rimantas@mosas.lt

Sveiki, Statau namą, po juo bus rūsys. Tik problema, kad yra drėgmė. Kokį sprendimą pasiūlytumėte ir kiek kainuotu medžiagos. Darbus vykdysiu pats. Pagarbiai, Nerijus

Laba diena, Nerijau,

Mūsų pasiūlymas priklauso nuo Jūsų pasirinktos statybų eigos.

1. Liejate padą, ant jo pamatines sienas, tuomet grindis ir perdangą.

2. Liejate pamatinę plokštę, tuomet ant jos liejate pamatines sienas, veliau perdangą.

Abiem atvejais patariame naudoti bentonitinio molio paklotą VOLTEX pamatinės plokštės, pado ir sienų sandarinimui (vaizdžiai kalbant – įvelkatę visą namo požeminę dalį į „pampersą“, o betono (darbo) siūlių sandarinimui – BENTOSTRIPsandarinimo juostą.

Apie šias medžiagas informaciją rasite mūsų tinklalapyje www.mosas.lt hidrizoliacijos skiltyje, arba įvedę minėtų medžiagų pavadinimus tinklalapio paieškos laukelyje arba tiesiog Google ieškyklėje.

Atsivertę mūsų svetainės puslapį su VOLTEX bentonitinio molio pakloto aprašymu, puslapio apačioje rasite skiltį „Dokumentai atsisiuntimui“. Joje peržiūrėkite šiuos dokumentus:

VT-101

VT-107

VT-113

VT-122

VT-123

Jei turėsite laiko panagrinėkite ir kitus dokumentus. Tai tikrai padės nuspręsti kokį tinkamiausią sprendimą pasirinkti.

Kainas rasite peržiūrėję skiltį SANDĖLIS.

Tiksliau patarti galėsime susitikę mūsų salone Birželio 23-iosios g. 5, Vilniuje gurkšnodami kavą!

Rimantas rimantas@mosas.lt

Sveiki, Noriu informacijos apie hidroizoliacines medžiagas. Mums reikia įrengti hidroizoliaciją gyv. namo rūsyje, kurio sienos ir grindys monolitinio g/b. Internete radau, kad siūlote Vandex super ir PC Cristal Koncentrate. Prašau suteikti informaciją kuri iš šių medžiagų yra tinkamiausia; ar 2 sluoksnių reikia tiek sienoms, tiek grindims; ar galima įrengti ant viršaus apdailą; kokia medžiagų kaina. Pagarbiai,Aušra

PC Cristal Concentrate – įsiskverbianti i betoną hidroizoliacija. Sandarina mikroplyšius ir mikroporas (iki 0.25 mm) pačiame betone. Įsiskverbimo gylis priklauso nuo betono kokybės: prastesniame skverbimasis gilesnis, kokybiškame negilus.

Kaina: 15 Lt/kg su PVM.

Išeiga: 1.6 kg/m2 (2 sluoksniai po 0.8 kg)

Ant paviršių apdorotų PC Cristal Concentrate nerekomenduojama tęsti apdailą, kadangi suprastėja hidroizoliuoto paviršiaus sukibimo savybės. Naudojama tik betono apsaugai – baseinu, vandens rezervuaru, pamatų hidroizoliacijai tiek iš išorės, tiek ir iš vidaus.

IDROFIN 2K – ypač elastingas cementas. 2-jų komponentų cementinė teptinė hidroizoliacija. Suformuoja tvirtą ir tamprų sluoksnį, kuris atlaiko mikroplyšiu atsiradimą. Tiesiai ant šio sluoksnio galima klijuoti apdailos medžiagas arba hidrizoliuotą paviršių tinkuoti.

Kaina: 15,15 Lt/kg su PVM.

Išeiga: 3.3 kg/m2/2mm storio (2 sluoksniai po 1.65 kg/1mm)

Paviršiai hidroizoliuoti IDROFIN 2K elastinguoju cementu puikiai tinka tolimesniai apdailai – plytelių klijavimas, glaistymas, tinkavimas, dažymas. Naudojama visų tipų paviršiams hidroizoliuoti. Gerai sukimba su mūru, betonu, plastiku ar metalu. Ypač tinka hidroizoliuotų paviršių galimų įtrūkimų prevencijai.

Rimantas rimantas@mosas.lt

Laba diena.Mano rūsyje drėgsta kampai ir sienos apačios.Rūsys buvo gilintas,paskui dėtas gipsas,apačioje gipsas klijuotas tiesiai prie pamato,kuris liko viršuje pagilinus rūsį.Ta pamato dalis buvo ištepta hidroizoliacija,bet ji niekaip neišdžiuvo,turbut drėgnas pamatas.Kokią hidroizoliaciją naudoti?Iš lauko dėta karbuota plevelė ir apšiltinti pamatai,sudėtos trinkelės.Reiktų tvarkyti iš vidaus.Ačiū. Kęstutis

Laba diena, p. Kęstuti,

Iš Jūsų situacijos aprašymo sunkoka ką nors pasiūlyti užtikrintai. Kviečiu apsilankyti pas mus salone adresu Birželio 23-iosios g. 5, Vilniuje ir aptarti iškilusią problemą.

Vienintelis universalus hidroizoliacijos atstatymo sprendimas iš pastato vidaus yra injektavimas BENTOGROUT mišinio. Apie šį sprendimą galite pasiskaityti čia:

Bentonitinio molio mišinys Bentogrout

Sprendimo kaina:

Sandėlis / Bentogrout , bentonitinis injektavimo skiedinys hidroizoliacijos atstatymui

Laba diena, Norėjau sužinoti, ar atliekate vamzdžių hidroizoliavimą per sieną? Jei taip, laukčiau komercinio pasiulymo hidroizoliavimui. Skylė – 350 mm; Vamzdis – 250 mm; Sienos storis – 300 mm; Išorinė pusė – gruntas.

Laba diena, p. Mindaugai,

Pačių darbų mes neatliekame, bet nesudėtingų ir patikimų sprendimų pasiūlyti galime. Paprasčiausias būdas yra šis:

Patį vamzdį (ertmės vidinis perimetras) apvyniojate Bentostrip siūlių sandarinimo juosta.

Tuomet tą pačią juostą įrengiate ir prie ertmės betoninio pagrindo (ertmės išorinis perimetras).

Ertmę užpildote PAGEL V1/50 avndeniui atspariu, nesusitraukiančiu skiediniu.

Pateikiame tipinį tokio sprendimo mazgą, tik su dviem vamzdžiais grindyse. Taip pat hidroizoliuojamos ir vamzdžių skverbtys sienose.Laba diena, gyvename nuosavam name, taip vadinamam „alytnamyje“ sienos iš gelžbetonio blokų. Planuojame apšisiltinti namą. Pamatus ir cokoli norime hidroizoliuoti užklijuoti putu polistirolą ir nutinkuoti. Kokias medžiagas reikėtų naudoti?Taip pat planuojama elektros įvadą vesti per pamatą, kaip reikėtų užsandarinti ir izoliuoti tą vietą? Gal galite parašyti medžiagų kvadratinio metro kainą? Marius

Sveiki Mariau,

O kaip aukštai yra gruntinis vanduo? Mes dažniausia siūlome Bentonitinio molio paklotus VOLTEX požeminiai daliai, o 30 cm iki žemės pavirčiaus ir bent 30 cm virš žemės paviršiaus siūlome teptinę hidroizoliaciją PC CRISTAL CONCENTRATE. Jeigu pamtų betono būklė prasta tai vietoj PC CRISTAL CONCENTRATE naudojame bituminę savaime prilimpančią dangą CETbit. Prie laiško pridedu mazgą kaip įrengti. Elektros įvado vamzdį užtaisome taip. Padarome skylę pamate kad aplink vamzdį liktų apie 15 cm tarpas (jeigu vamzdis bus 5 cm skersmens tai skylė turėtų būti apie 35cm skersmens). Tada skylės perimetru ir aplink vamzdį pritvirtinate bentonitinio molio juostą WATERSTOP RX 103 ir ertmę užpildote vandeniui nelaidžiu besiplečiančiu skiediniu V1/50. Molio juosta išbrinks ir užkirs kelią vandens skverbimuisi per siūles. Visos gaminių kainos yra mūsų puslapyje.

Jeigu reikėtų išsamesnės informacijos tai galite su mumis susisiekti arba atvykti į mūsų buveinę, tai parodytume ir medžiagas ir papasakotume daugiau apie hidroizoliacijos įrengimą.

Vytautas, 865500956

Laba diena, norėjau paklausti ar pc freez gali būti naudojamos daugiabučio kampiniame 1 aukšto bute? ar tai efektyvu kovojant su drėgme ir nuo jos kylančiu pelėsiu? kiek kainuoja pc freez ir kur galima ju įsigyti? Gintarė

aba diena, p. Gintarė,

PC Freeze skystojo silikono injektavimo lazdelės skirtos klinkerinių plytų mūro sienų apsaugai nuo kylančios kapiliarinės drėgmės. Jei Jūsų namo sienos išmūrytos iš tokių plytų, šis sprendimas su PC Freeze injektavimo lazdelėmis tinka problemos sprendimui. Sienoms nustojus drėkti, turėtų pasišalinti ir pelėsis. Žinoma, svarbu ir kad patalpos būtų gerai vėdinamos.

Rimantas, 865555108

Sveiki, ką patikimo galite pasiūlyti baseino hodroizoliacijai iš vidaus ant betono, vėliau klijuojamos plytelės. Kokios išeigos, kainos? ačiū

Laba diena Vladai,

Visų pirma norėčiau paklausti, tai lauko ar vidaus baseinas, naujas ar renovuojamas?

Iš esmės turime kelis variantus baseinų hidroizoliacijai iš vidaus, tai cementinę hidroizoliaciją TECMADRY ir poliuretaninę dangą DESMOPOL.

Cementinė hidroizoliacija: 

Pirmasis sluoksnis: TECMADRY cementinis hidroizoliacinis mišinys, išeiga: 2 kg/m², kaina 8,43 Lt/m² + PVM

TECMADRY privalumai:

> Turi itin gerą sukibimą su betonu – 3,84 MPa (po 6 mėnesių).

> Veikia esant tiek neigiamam, tiek teigiamam vandens slėgiui.

>Dengiama ant drėgno paviršiaus.

> Nereikia papildomai gruntuoti.

Video: Tecmadry.

Antrasis ir trečiasis sluoksniai: TECMADRY ELAST elastingas hidroizoliacinis mišinys, išeiga: 2,4 kg/m², kaina 20,99 Lt/m² + PVM 

TECMADRY ELAST privalumai:

▪ Pailgėjimas iki nutrūkimo – 140%

▪ Betono įtrūkių dengimas – iki 3,5 mm

Taip pat grindjuostės suformavimui reiktų PREMHOR remontinio mišinio, kurio kaina = 4,21 Lt/kg + PVM.

Poliuretaninė DESMOPOL hidroizoliacija:

DESMOPOL, tai skysta medžiaga pagaminta iš gryno poliuretano  elastomerų,  kurie  katalizuoti  suformuoja vientisą  dangą,  kuri  neturi  jokių  siūlių  ar persidengimų.  Taip  pat  nėra  poreikio  paviršių armuojančiam  tinklui.  Dėl  savo  savybių  danga  yra puikus pasirinkimas, kai reikia hidroizoliuoti daugumą paviršių. Danga yra labai elastinga ir atspari nusidėvėjimui. Toks sprendimas puikiausiai tinka, kaip galutinis baseino padengimas, plytelės nėra būtinos.

Šio gaminio kaina: ≈61 Lt/m² (gruntas + DESMOPOL danga).

Norint pagerinti plytelių sukibimą su DESMPOL danga, papildomai reikia plonu sluoksniu nugruntuoti jau esamąDESMOPOL dangą ir neišdžiuvusi paviršių apibarstyti kvarciniu smėliu, maždaug 2 kg/m².

Turite klausimų, kreipkitės: 

Mob.+370 699 30223, El.p.: infojustinas@mosas.lt

Ar galima kloti Voltex ant vertikalių paviršių? Pvz. ant pamtų?

Laba diena Gertrūda,

Taip, Voltex paklotas skirtas tiek vertikalių, tiek horizontalių paviršių hidroizoliavimui, todėl kuo puikiausiai tinka pamatų hidroizoliavimui.

Reikia hidroizoliacijos pamatams iš HAUS blokelių 80 m2, tarp blokelių yra tarpai (blokeliai nemūryti). Kadangi oras drėgnas manau reikėtų cementinės hidroizoliacijos.Kokias medžiagas pasiūlytumėte ir kokia kaina

Laba diena Algirdai,

1. Cementinė hidroizoliacija yra geras sprendimas, bet visą esmė yra tarpai tarp blokelių. Prieš tepant cementinę hidroizoliaciją, visas siūles reiktų užpildyti remontiniu hidroizoliaciniu cementiniu mišiniu ir tik tada dengti cementine hidroizoliacija. Variantai yra keli: jeigu galvojate, jog pamatas gali sujudėti, ko pasekoje atsiras įtrūkimai, tai reiktų naudoti elastingą hidroizoliaciją TECMADRY ELAST, išeiga: 2,4 kg/m² (dviem sluoksniam) = 17,49 Lt/m² + PVM.

Jeigu pamatas neprasės ir nejudės, tai galima naudoti TECMADRY mišinį, kuris turi labai gerą sukibimą su betonu (3,84 MPa), bet nėra toks elastingas. išeiga: 2 kg/m² (dviem sluoksniam) = 8,43 Lt/m² + PVM.

Remontinis hidroizoliacinis mišinys siūlių užtaisymui PR EMHOR, kaina 4,21 Lt/kg + PVM

Iš patirties siūlyčiau teptis TECMADRY ELAST hidroizoliacine medžiaga, jeigu pamatai nėra nusistovėję, t.y. neperžiemojo.

2. Antras sprendimas, kuriam neturi jokios įtakos oro sąlygos ir sezoniškumas, t.y. VOLTEX bentonitinio molio paklotas. Prieš klojant paklotą, siūles vis tiek reiktų užtaisyti.

Specialiu būdu apdorotas natrio bentonitas išsiplėtęs iki tam tikros ribos, suformuoja vandeniui nepralaidžią membraną , kuri patikimai tarnauja per visą statinio eksploatacijos laikotarpį.

• Viršutinio sluoksnio sukibimas su betonu sieka – 66,7 N/m. Šis rodiklis reiškia, kad tokio stiprumo mechaninis sukibimas užtikrina, kad Voltex® kilimas neatsiskirs nuo betono įvykus žemės nusėdimui,tai užkirsdamas galimybę vandeniui patekti tarp hidroizoliacijos ir betono.

• Atsparumas statiniam slėgiui – 70,2 N

Kaina: 26 Lt/m² + PVM

Turite klausimų, kreipkitės: 

Mob.+370 699 30223, El.p.: info@mosas.lt

Laba diena,Prašytume parekomenduoti kuri hidroizoliacinė medžiaga geriausiai tiktų lodžijos pagrindui izoliuoti. Daugiabutis senos statybos (1985 m). Mūsų butas antrame aukšte ir turi lodžiją t.y. „padidintą balkoną“ . Kadangi dalis lodžijos nėra po stogu per ilgą laiką nuo temperatūros pokyčių, ir lietaus betoninis pagrindas matyt jau suskilinėjo ir lietaus vanduo prasiskverbia kiaurai. Kadangi lodžija yra virš įėjimo į namą tai net pirmame aukšte prie įėjimo lubose matosi pažeidimai nuo drėgmės. Galvojame kažkokia medžiaga izoliuoti lodžijos grindų pagrindą ir ant jos klijuoti plyteles. Vėliau, gal būt ir stogą bandysime dėti ant viso ploto.Kokia iš Jūsų siūlomų medžiagų labiausiai tikrų ant betoninio pagrindo, kad ant jos galima būtų klijuoti plyteles? Žiūrėjome ECMADRY hidroizoliacinis mišinį , VOLTEX paklotą (ar ant jo galima būtų klijuoti plyteles?) ir kitasmedžiagas, bet reikia Jūsų patarimo. O gal yra tokia hidroizoliacinė medžiaga kuri pati būtų ir dekoratyvi , kad nereikėtų ir plytelių ?Be to norėtųsi rasti racionalų variantą, kad tai nebūtų labai brangu. Terasos bendras plotas apie 30 m2. Pagarbiai Laima

Laba diena Laima,

Iš Jūsų apibūdintos situacijos, tinkamiausias sprendimas būtų sutvarkytą betoninį pagrindą hidroizoliuoti su tepama poliuretaninę danga DESMOPOL.

Šioje nuorodoje rasite platesnį aprašymą: DESMOPOL.

Šią dangą galima palikti, kaip eksploatuojama ir nėra būtinybės vėl kloti plyteles. Bet tuomet dangą reikia papildomai dažyti su TECNOTOP 2C dažais, kurie apsaugos dangą nuo UV (saulės) spindulių. Jeigu norima, kad paviršius būtų neslidus, tuomet į dažus reikia įmaišyti kvarcinį smėlį arba plastiko granules.

Antras variantas yra, jau dabar esamas plyteles padengti DESMOPOL T (skaidria hidroizoliacija). Tuomet esamo plytelės pasidengia permatoma vandeniui nelaidžia danga, kuri yra atspari UV spinduliams ir nereikia visų plytelių lupti lauk. Žinoma, jau dabar atšokusias plyteles reikia susiremontuoti.

Iš Jūsų paminėtų medžiagų TECMADRY mišinys irgi yra tinkamas tokiems darbams, bet ši hidroizoliacija yra cementinio pagrindo, todėl visas hidroizoliacijos efektyvumas priklauso nuo po ja esančio betono. Jeigu betonas eižėja, skilinėja, tuomet įtrunka ir pati hidroizoliacija. VOLTEX danga šiems darbam apskritai netinka.

Šioje nuorodoje galite pažiūrėti jau mūsų įgyvendintus projektus: TERASOS / BALKONAI

Norint tikslaus kainos paskaičiavimo, reiktų iš Jūsų kelėtos lodžijos nuotraukų ir perimetro ilgio.

Jeigu kils klausimų, drąsiai skambinkite:

Mob.+370 699 30223 El.p.: info@mosas.lt

Sveiki. Norėčiau įrengti rūsio hidroizoliaciją. Namo pamatai betoniniai, pro juos skverbiasi drėgmė, nors iš išorės yra izoliuoti juoda mastika. Matyt, ta mastika nėra vientisa arba yra pažeista. Iš išorės reikėtų atkasti ne mažiau kaip 1,5 m gylio, todėl nesinorėtų to daryti. Skaičiau, kad yra medžiagos, kurios padeda atlikti pamato hidroizoliaciją iš vidaus, nes jos prasiskverbia per pamato betoną, reaguoja su betono medžiagomis ir padaro jį nepralaidų vandeniui. Ką panašaus Jūs galite pasiūlyti, kokios kainos?

Laba diena, Vincai,

Jei pamato betonas švarus, anksčiau neapdorotas jokiomis hidroizoliacinėmis medžiagomis, netinkuotas, nedažytas, tuomet jums reikia naudoti mūsų gaminį PC Cristal Concentrate. Aprašymas prisegtuke, o žemiau nuoroda į informaciją mūsų tinklalapyje www.mosas.lt :

Betono kristalizacija PC CRISTAL CONCENTRATE.

Esamumas sandėlyje ir kaina čia.

Rimantas, 865555108

Sveiki. Noriu paklausti kokią hidroizoliaciją rinktis? Ruošiuosi atkasinėti renovuojamo gyv.namo rūsį/pamatus ir daryti hidroizoliaciją bei šiltinimą. Namas ganėtinai smėlingoje dirvoje, bet kalno apačioje. Ką pasiūlytumėt rinktis iš jūsų siūlomų produktų ir kokia kaina m2. Grubiai reiktų apie 80m2.

Siūlau naudoti bentonitinio molio paklotą VOLTEX. Reikėtų išsilyginti sieną tiek, kad tarp apšiltinimo sluoksnio ir sienos nebūtų tarpų. Pagrindas gali būti lyginamas su paprasčiausiu cementiniu skiediniu arba BENTOGROUT bentonitiniu moliu.

Mazgas būtų toks kaip prisegta, tiesiog ties papėdės apačia hidroizoliacija ir baigiasi.

VOLTEX hidroizoliacija 8,37 eur/kv.m su PVM, bet dar reikėtų įvertinti išeigą persidengimams ir pjaustymas 1,2 m2/m2.

Natūroje tas mazgas atrodytų taip.

Jeigu dar trūkstą kokios informacijos, tai susisiekite su manimi:

Vytautas Tel.: +370 655 00956 El.p.: vytautas@mosas.lt

Laba diena, rūsio sienų kvadratai yra 27m2,plius 47skylutės per kurias buvo suveržti skydai. Kokią hidro izoliaciją patartumėte padengti? Dar namo pamatus pažiūrėkite,ar reiktų dar ko jiems datepti?

Klojinių suveržimo vamzdelių skyles reikia sandarinti naudojant RSA sistemą. Ją sudaro bringstantis kamštelis ir vamzdis su išorine hidroizoliacija, tačiau jūsų situacijoje galima panaudoti tik bringstantį kamštį.

Jo kainą rasite čia: RSA sistema

Skylę iš išorės dar reikėtų užpildyti PROQUICK greitai stingstančiu skiediniu.

Jeigu neturite aukšto gruntinio vandens ar šaltinių grunte ir tikitės, kad jūsų pamato monolitas nesutrūkinės, tuomet galite nenaudoti VOLTEX pakloto, o hidroizoliuoti pamatus teptinėmis cementinėmis hidroizoliacijomis. Kurią pasirinkti siūlau nuspręsti Jums, nes visos geros, tik skiriasi kaina ir tam tikros savybės, bei veikimo principas:

TECMADRY GREY – turi itin gerą sukibimą su betoniniais paviršiais (3,84 MPa), tačiau nerekomenduojamas naudoti ant nestabilaus paviršiaus. Tepama dviem sluoksniais, minimali išeiga – 3 kg/m².

TECMADRY ELAST – turi prastesni sukibimą su betonu nei TECMADRY (1,37 MPa), bet yra labai elastingas (Pailgėjimas iki nutrūkimo 140%) – tinka nestabiliems paviršiams. Tepama dviem sluoksniais, minimali išeiga – 2 kg/m².

Atlikti darbai:

Vėjo jėgainės remontas, Žemaitija 2013

Namo pamatų hidroizoliacija, Vilnius 2013

PC CRISTAL CONCENTRATE – betono kristalizacija. Trumpiausias džiūvimo laikotarpis. Tepama dviem sluoksniais minimali išeiga – 1,6 kg/m².

Rimantas rimantas@mosas.lt

Laba diena, man reikalingas jūsų patarimas. Rūsyje, kai kur ant nudažytų sienų iššoko pūslės, matomai dėl prasiskverbusios drėgmės. Gal galima nugremžti pavišių ir tas vietas lokalizuoti su kokia hidroizoliacine medžiaga iš vidinės pusės, t.y vėliau užglaistyti ir vėl uždažyti. Plotai yra nedideli. Gal galite kažką pasiūlyti. Algimantas Remeikis

Sveiki Algimantai,

Na pūslės tikrai iššoko dėl drėgmės. Sprendimo tik tom vietoms lokalizuoti nėra, reikia tvarkyti visas sienas, kurios yra paveiktos drėgmės. Pradinis etapas yra esamo tinko nudaužymas, kadangi senas tinkas veikiamas drėgmės iškelia druskas, kurios kartu su vandens garais ardo Jūsų apdaila. Nusidaužius tinką, sprendimai yra keli, injektuoti iš vidaus į išorę bentonitinį molį (kaina apie 120 Eur/m² su darbais) arba daryti cementinio tipo hidroizoliaciją iš vidaus. Pastarasis sprendimas pigesnis, tik minusas toks, jog pati konstrukcija vis tiek lieka veikiama drėgmės. Tiesiog hidroizoliacija neleidžia drėgmei patekti į rūsio vidų. Naudojant cementinę hidroizoliaciją, pradžioje reiktų nusitinkuoti paviršių su sanuojančiu (kvepuojančiu ir druskas savyje sulaikančiu) tinku ir tuomet ant jo užnešti cementinę hidroizoliaciją, kuri laiko neigiamą vandens spaudimą. Ant šios hidroizoliacijos vėliau naudojamas išlyginamasis hidroizoliacinis mišinys. Jį galima palikti, kaip galutinį paviršių jeigu tinka balta spalva arba dažyti kvepjuonačiais dažais.

Mes galime pasiūlyti visą sistemą:

TECMADRY TERMIC sanuojantis tinkas, išeiga 0,6 kg/mm, mažiausiai rekomenduojama dengti bent 5 mm. Pakuotės po 13 kg.

TECMADRY neigiamam vandens spaudimui atspari hidroizoliaciją, išeiga 2 kg/m². Pakuotės po 25 kg.

TECMADRY R.P.A. išlyginamasis hidroizoliacinis mišinys, išeiga 1,8 kg/mm.  Pakuotės po 25 kg.

Jeigu kils klausimų, drąsiai skambinkite:

Mob. El.p.: info@mosas.lt

Besiūlė hidroizoliacija. Sveiki domintu kaina ir koks reikalingas kiekis ant 25 kv terasos.

Sveiki Gediminai.

Besiūlės hidroizoliacijos kainą sudaro: gruntas (PU-1050), besiūlė hidroizoliacija (DESMOPOL), kampų armavimo juosta (TECNOBAND 100)ir jeigu reikia dažai apsaugantys nuo UV spinudulių (jeigu danga paliekama, kaip galutinė). Tad tiksliai įvardinti kainą sunku, reiktų gauti terasos planą, kelias nuotraukas. Apytiksli kaina nuo 23 iki 35 Eur/m².

Darbai su besiūle hidroizoliacija turi būti atliekami esant ne žemesnei nei +10°C oro temperatūrai, tad šiuo metų laiku tai netinkamas sprendimas.

Jeigu kils klausimų, drąsiai skambinkite:

Mob.+370 699 30223 El.p.: info@mosas.lt

Ka galėtumėt pasiūlyt terasos hidroizoliacijai? Terasa išklota plytelėmis (vizualių atsilupimų/atsokimų/įtrūkimų nesimato), tačiau vienoje vietoje (ties plytelių sujungimu su stogo sienele) pradėjo leisti vandenį. Panašu, kad problema nėra didelė, kadangi užteko kelias plyteles uždengti paprasta plevele, ir problema dingo. Prie laiško prisegu nuotauką, kaip atrodo terasa ir laikinas problemos sprendimas.Laba diena Mindaugai,

Papraščiausiais sprendimas hidroizoliuoti tarpą tarp plytelių sujungimo ir sienėlės, tai CETLASTIC juostos priklijavimas. Šis sprendimas kainuoja: 15,23 Eur/bėg.m su PVM. Visgi šis sprendimas turi savų minusų:1. Vizualiai atrodo ganėtinai neestetiškai. Nuotrauka iš vieno projekto, kur matyti kaip atrodo įrengta CETLASTIC juosta.

2. Sudėtinga bus tvarkingai apeiti visus terasos turėklus.

3. Toks sprendimas apsaugos tik konkrečia vietą, su laiku siūlės tarp plytelių (bendroje plokštumoje) pradės praleidinėti vandenį ir greičiausiai teks remontuoti terasą iš esmės.

Kitas sprendimas, tai pilnas terasos padengimas teptine poliuretanine danga DESMOPOL. Ši danga yra tinkama eksploatavimui (t.y. gali būti galutinė). Sprendimo kaina: apie 36 Eur/m2 su PVM. Dangos minusas, jog visa terasa pasidengtu hidroizoliacija, todėl esamų plytelių vaizdo nebeliktų, atsikartotu tik pats relijefas. Keletą pavyzdžių galite peržiūrėti paspaudę ant nuorodų:

Terasa, Didžioji g.10,Vilnius 2015

Stogo hidroizoliacija, Vilnius 2013

Mob.+370 699 30223 El.pastas: info@mosas.lt

Darbinėse patalpose (mėsos ceche) tarpe tarp vandens trapo ir plytelių yra plyšys. Galbūt galite parekomenduoti kokį nors užpildą (pvz. dervos), kuriuo būtų galima užglaistyti tarpą ? Šiose patalpose reguliariai važinėja vežimėliai, todėl užpildas turėtų būti mechaniškai atsparus. Dėl nuolat vykdomos gamybos nelabai yra galimybė patalpą visiškai išdžiovinti prieš kuo nors dengiant. Šarūnas BaltuonisSveiki Šarūnai, na epoksidinė derva negali būti šiame tarpe, nes nuo temperatūrų pokyčių metalas ir betonas veikia skirtingai šioje situacijoje. Čią vietą galima užpildyti tiktai chemiškai atspariu ir elastingu hermetiku, o norint eliminuoti tą apskaldytą kampą, galite panaudoti nebent nerūdyjančio plieno kampą.

KLAUSIMAS: Ačiū, ar tokiais hermetikais prekiaujate?

Tokioms sąlygoms Siūlyčiau naudoti AQUASTOP CV.

Jis yra atsparus dideliam depozonui temperatūrų, limpa prie drėgno, tačiau ne šlapio betono. Ir atsparus daugybei cheminių medžiagų.

Vytautas Tamošaitis / Mob. + 370 655 00 956 / Email: vytautas@mosas.lt

Kiek reiks DESMOPOL poliuretaninės membranos 16 kv m ploto padengti betoninės terasos?

Sveiki Giedriau,

DESMOPOL dangos reikės 32 kg (išeiga 2 kg/m²).  Tačiau norint, kad danga tinkamai tarnautu, pradžioje reikės paviršių gruntuoti PU-1050, grunto išeiga 0,25 kg/m². Taip pat visu perimetru reikalinga armuojanti juosta TECNOBAND.

Sekantis klausimas, kurį reiktų apgalvoti, tai kokia virš DESMOPOL membranos bus naudojamas apdaila, o gal ji bus paliekama, kaip galutinė. Jeigu pastarasis variantas, tuomet reikalinga papildoma apsauga nuo UV spinduliųTECNOTOP 2C . Jeigu bus klijuojamos plytelės, tuomet rekomenduojama DESMOPOL hidroizoliacija padengti plonu to pačio grunto sluoksniu ir apibarstyti kvarciniu smėliu, kad pagerinti plytelių sukibimą.

Jeigu kils klausimų, drąsiai skambinkite:

Mob.+370 699 30223 El.p.: info@mosas.lt

Sveiki, rūsyje drėksta sienos, gal galėtumėte rekomenduoti medžiagas ir meistrus kurie galėtų tai sutvarkyti.

Laba diena,

Deja, su meistrais sunki padėtis. Visi labai užsiėmę. Iš tiesų reiktų arba savo jėgomis arba susirasti meistrą, kuriam mes išaiškintume kaip su mūsų medžiagomis dirbti. Tai nesudėtinga.

Rūsyje sienos drėksta dėl įvairių priežasčių, todėl ir medžiagos gali būti reikalingos skirtingos arba jų gali ir nereikėti jeigu jūsų rūsyje trūksta vėdinimo, o gal rūsio sienos neapšiltintos ir dėl to taip pat susidaro rasa.

Jei iš tiesų sienos įmirkusios nuo pamatus semiančio vandens, tuomet reikia nuspręsti ar norite

1. atstatyti hidroizoliaciją iš išorės:

> Atsikasdami pamatus ir įrengdami hidroizoliacją iš naujo: pvz. VOLTEX – kaina 8,69 Eur/m2 su PVM. Išeiga: + 15% nuo dengiamo ploto.

> Injektuodani BENTOGROUT iš patalpų vidaus per išgręžtas skyles – kaina su medžiagomis ir darbais – 150 Eur/m2. Kaina priklauso nuo sienos storio. Šiuos darbus galime atlikti tik mes.

http://www.mosas.lt/bentogrout–skiedinyskg74554-1-722.html#apacia

2. palikti drėgmę sienose ir pasidaryti apsauga iš vidaus užnešant hidroizoliacines medžiagas ant sienų. Reiktų naudoti medžiagas, kurios laikytų minusinę drėgmę:

pvz. TECMADRY – kaina: 1,48 Eur/kg su PVM, išeiga: 2 sluoksniai po 1-1,2 kg/m2.

http://www.mosas.lt/tecmadry-cementinis-misinyskg74554-1-993.html#apacia

TECMADRY cementinis mišinys,1kg

Jeigu kils klausimų, drąsiai skambinkite:

Rimantas rimantas@mosas.lt, +37065555108

Noriu pakelti prie namo šlaitą. Tokiu būdu tektų po žeme paslėpti dalį cokolio. Tai tinkuotas polisterolo fasadas be hidroizoliacijos. Ta daliai cokolio kur siuo metu yra po zeme polisterolas hidroizoliuotas. Gal galite pasiūlyti sprendimą, kaip mažiausiomis sąnaudomis įrengti hidroizoliaciją tai daliai cokolio kuris pasislėps po žeme pakėlus šlaita? Pagrbiai, Martynas

Sveiki p.Martynai,

Jei ta cokolio dalis yra išlieta iš betono, Jums pakaks nutepti betono paviršių dviem sluoksniai kristalinės medžiagos PC Cristal Concentrate.

Jei blokelių mūras, tuomet reiktų paviršių gruntuoti ir naudoti savaime prisiklijuojančią bituminę dangą CetBit.

Rimantas rimantas@mosas.lt